publiczna beta ver. 0.3
O projekcie

To jest publiczna beta serwisu. Oznacza to, że projekt jest nadal jeszcze w wersji rozwojowej, ale już na tyle zaawansowanym etapie, że wyszedł z fazy tzw. zamkniętych testów.

Listę Browarów można wyświetlać w kolejności alfabetycznej, jak i wg geolokalizacji, tj. segregując wg Twojej odległości (dystansu) do browaru. Aby skorzystać z tej opcji, musisz zezwolić swojej przeglądarce internetowej, na dostęp do informacji o Twoim położeniu.

Browary dostępne na liście, podzielone są na browary stacjonarne (bez wyszynku), browary restauracyjne, browary z wyszynkiem (w tym tzw. brewpuby), oraz koncerny piwowarskie, skupiające w sobie łącznie, cztery największe działające w Polsce grupy (Carlsberg Polska, Kompania Piwowarska, Van Pur, oraz Grupa Żywiec). Mapa ta nie uwzględnia browarow kontraktowych.

Postaw mi kawę

Jeśli uważasz, że ten serwis jest dla Ciebie przydatny, możesz przekazać dobrowolną darowiznę na dalszy rozwój projektu. Wpłaty możesz dokonać poprzez PayPal, w dowolnie wybranej przez Ciebie kwocie. Zarówno w formie jednorazowej darowizny, jak i regularnego wsparcia.

O autorze projektu

Kim jestem? Człowiekiem, który lubi dobre piwo. Czyli nie każde, bo nie każde jest dobre.

Swoją przygodę z piwem zacząłem w roku 2006, w nieistniejącym już lokalu Starówka w Piotrkowie Trybunalskim. Moim pierwszym niekoncernowym piwem wypitym w tym właśnie miejscu, było Żywe z Ambera, pierwszym piwem ciemnym - Heban z Juranda, a pierwszym Stoutem - wysycony azotem Guinness. To właśnie tu, na długo przed tzw. piwną rewolucją w Polsce, napić można się było pszenicznego Franziskanera (z beczki!), belgijskiego witbiera, wędzonej pszenicy z Schlenkerli, oraz belgijskich piw trapistów, o holenderskim La Trappe nie zapominając! Byłem również autorem strony internetowej tegoż lokalu.

Część z Was może kojarzyć mnie również z Muzeum Piwowarstwa działającego w Centrum Edukacji Browarniczej, gdzie jako „kustosz i badylarz”, oprowadzałem Was po salach muzeum, oraz Browarze Jan Olbracht Rzemieślniczy w roli przewodnika, doradzając również na sali piwnej, w kwestiach zakupowych. W tym miejscu właśnie, dzięki Kuźni Piwowarów, zafascynowałem się także piwowarstwem domowym i po prostu, "odważyłem się warzyć".

Brakowało mi miejsca w sieci, w którym w równie przystępny sposób znaleźć mógłbym cały przekrój działających w naszym kraju browarów – zaczynając od tych restauracyjnych, rzemieślniczych, regionalnych, a na koncernach piwowarskich kończąc. Znajdziecie je tu prawie wszystkie. Prawie, bo nie jestem w stanie zagwarantować, że ta mapa jest w 100% kompletna i z całą pewnością całkowicie aktualna (ale się staram, naprawdę).

Na prośbę i za namową betatesterów, udostępniłem również możliwość wsparcia finansowego projektu w postaci dobrowolnej darowizny. Dziękuję za każde dobre słowo, ale przede wszystkim, za konstruktywną krytykę i zgłaszanie błędów, których sam, często nie byłbym w stanie dostrzec. Do zobaczenia, gdzieś tam, na piwnych festiwalach!

Autor i pomysłodawca
Krzysztof Kaczyński

Serwis wykorzystuje ciasteczka (tzw. cookies).